Елементи контенту

Заголовок 2 рівня

Заголовок 3 рівня

Заголовок 4 рівня

Асоціація анестезіологів України є добровільним всеукраїнським громадським об’єднанням. Асоціація налічує понад 6,5 тисяч фахівців, до яких належать практичні лікарі, науковці та дослідники в галузі анестезіології та інтенсивної терапії.

Асоціація анестезіологів України є членом Всесвітньої федерації спілок анестезіологів та Європейської асоціації анестезіологів

Жирне виділення

Курсив

 1. Один
   1. Чверть
   2. Третина
  1. Половина
  2. три четвертих
   1. “Три четверті”
   2. “Три чверті”
 2. Два
 3. Три

Маркований список:

 • Інколи нас щось засмучує, але ми не хочемо говорити іншим людям, що нас це засмучує. Нам хочеться тримати це в таємниці. А інколи нам буває сумно, але насправді ми не усвідомлюємо, що нам сумно. Тому й кажемо, що все гаразд. Але насправді це не так.
  • Марк Геддон
   • “Загадковий нічний інцидент з собакою”
 • Люди завжди думають, що є щось особливе в тому, чого вони не бачать, наприклад темний бік місяця, інший бік чорної діри або темрява, від якої вони лякаються, коли прокидаються вночі

таблиця

 

Горох Євгеній Леонідович

начальник Відділу якості медичної допомоги та інформаційних

технологій ДП «Державний експертний центр МОЗ України», к.т.н.;

Мельник Євгенія Олександрівна

начальник Відділу доказової медицини ДП «Державний експертний центр МОЗ України»;

Мігель Олександр Володимирович

завідувач сектору економічної оцінки медичних технологій ДП «Державний експертний центр МОЗ України»;

Нетяженко Нонна Василівна

експерт Відділу доказової медицини Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України»;

Шилкіна Олена Олександрівна

начальник Відділу методичного забезпечення новітніх технологій у сфері охорони здоров’я ДП «Державний експертний центр МОЗ України»;

 

Галерея

 

 


Шановні колеги, приязно запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичному семінарі “Вибрані питання періопераційної медицини. Uptodate”, який відбудеться 23 червня 2018 р. м. Одеса, готель “Impact HUB Odessa”, вул. Грецька, 1А.

На семінарі будуть представлені та обговорені  найновіші (на основі фахових публікацій 2015-2017рр.) вибрані питання сучасної анестезіології та інтенсивної терапії. Вітчизняні спікери розглядатимуть їх у світлі останніх  рекомендацій українських і закордонних асоціацій та запропонують шляхи  їхнього практичного застосування.


Концепція швидкого відновлення  пацієнта після хірургічних втручань постає як проблема міждисциплінарного характеру. Програма ERAS постійно вдосконалюється і набуває все більшого поширення в усьому світі. Відомо, що і в Україні в низці центрів проводяться хірургічні втручання, що відповідають протоколам ERAS. Однак, загалом таку концепцію ще треба адаптувати відповідно до можливостей вітчизняної медицини і впровадити у клінічну практику.

Маємо надію, що  наша конференція стане чудовою нагодою для ознайомлення з програмою ERAS або  розширення знань про неї, а також оцінки можливостей  і перспектив впровадження цієї програми у ваших клініках.  Сподіваємося також, що це буде «відкритий майданчик» для конструктивної розмови науковців і лікарів-практиків.


Вельмишановні колеги!

Маємо за честь запросити вас до участі у І Українській міжнародній конференції «Програма ERAS в онкохірургії», яка  відбудеться 18-19 жовтня 2018 року в м. Києві.

Метою нашого заходу є плідна і жвава наукова дискусія з питань інноваційних підходів до проблеми пришвидшеного відновлення хворих після оперативних втручань.


Перелік питань для розгляду на конференції:

 • Програма ERAS у світовій медичній практиці: здобутки та можливості вдосконалення. Майбутнє ERAS.
 • Національна підтримка програми ERAS: проблеми адаптації до можливостей української медицини.
 • ERAS і командний дух.
 • Вибір мінімально інвазивних методів хірургічного втручання (лапароскопічних  та ендоскопічних методик операцій) – обов’язкова умова концепції ERAS.
 • Безопіоїдна/низькоопіоїднаанестезія при хірургічних втручаннях в
 • Мультимодальна аналгезія та стратегія зменшення використання опіоїдів.
 • Епідуральна анестезія, регіонарні техніки.
 • Керування болем, інноваціїв лікуванні гострого післяопераційного болю
 • Інфузійна терапія в програмі ERAS.
 • Підготовка кишківникав колоректальній хірургії.

Науково-практичний семінар “Вибрані питання періопераційної медицини. Uptodate”

Шановні колеги, приязно запрошуємо Вас взяти участь у науково-практичному семінарі “Вибрані питання періопераційної медицини. Uptodate”, який відбудеться 23 червня 2018 р. м. Одеса, готель “Impact HUB Odessa”, вул. Грецька, 1А.

На семінарі будуть представлені та обговорені  найновіші (на основі фахових публікацій 2015-2017рр.) вибрані питання сучасної анестезіології та інтенсивної терапії. Вітчизняні спікери розглядатимуть їх у світлі останніх  рекомендацій українських і закордонних асоціацій та запропонують шляхи  їхнього практичного застосування.


Просимо відповісти на наступні питання:​

 1. Скільки часу потрібно в Вашому відділенні / ЛПЗ, щоб розпочати гемотрансфузію пацієнту з масивною крововтратою?
  • менше 15 хв.
  • 30 хв.
  • 45 хв.
  • 1 год.
  • більше 1 год.
 2. Який початковий обсяг доз?
  • 2
  • 4
  • 6

Завантажити електронний варіант анкети

Дякуємо за співробітництво! Бажаємо творчих успіхів!


За результатами даного дослідження, після обробки статистичних даних можна буде зробити висновок, щодо розповсюдженості ІАГ/АКС загалом серед дітей, по віку та нозологіям, виділити фактори ризику розвитку ІАГ/АКС. Результати дослідження буде опубліковано в журналі «Біль. знеболювання, інтенсивна терапія».


Шановні колеги! У розділі “Фотогалерея” сайту Асоціації анестезіологів України створено новий фотоальбом присвячений V Міжнародному конгресу з гемостазіології, анестезіології та інтенсивної терапії «Black Sea Pearl», що відбувся 22-24 травня 2018 року у м. Одеса.

 

Всі бажаючі мають можливість опублікувати там свої світлини!


Обладнання

Апарат для штучної вентиляції легень ручний, електрокардіограф багатоканальний, пульcоксиметр, тонометр з набором манжет для вимірювання артеріального тиску на руках, фонендоскоп/стетофонендоскоп, язикотримач та інше відповідно до табеля оснащення.

Лікарські засоби:

Нітрати нітрогліцерин
Препарати ацетилсаліцилової кислоти ацетилсаліцилова, кислотаацелізин
Антиагреганти клопідогрель
Бета-адреноблокатори есмолол, метопролол
Адреноміметичні лікарські засоби добутамін
Наркотичні анальгетики морфін, тримеперидин
Анксіолітики діазепам
Ненаркотичні анальгетики метамізол натрію
Кровозамінники та перфузійні розчини натрію хлорид, глюкоза

Первинні критерії ризику, які необхідно насамперед перевірити у пацієнтів
 • відповідне підвищення або зниження рівня тропоніну
 • динамічні зміни сегмента ST або зубця Т (симптоматичні або безсимптомні)
 • оцінка за шкалою GRACE – 140 балів
Вторинні критерії ризику, які необхідно враховувати при стратифікації
 • цукровий діабет
 • ниркова недостатність (ШКФ <60 мл/хв./1,73 м2)
 • зменшена функція ЛШ (фракція викиду <40%)
 • рання постінфарктна стенокардія
 • недавнє ПКВ/АКШ
 • помірні або високі оцінки ризику за шкалою GRACE

У 2013 р. вперше у  практичних рекомендаціях WSACS запропоновано визначення щодо педіатричної категорії пацієнтів. Згідно цих рекомендацій, стійке підвищення ІАТ вище 20 мм рт. ст., що супроводжується органною дисфункцією.


Уніфікований клінічний протокол  екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та медичної реабілітації (УКПМД) «Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST», розроблений з урахуванням сучасних вимог доказової медицини, розглядає особливості проведення діагностики та лікування гострого коронарного синдрому без елевації сегмента ST в Україні з позиції забезпечення наступності видів медичної допомоги. УКПМД розроблений на основі адаптованої клінічної настанови «Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відображених в клінічних настановах (КН) – третинних джерелах, а саме:

Ознайомитися з адаптованою клінічною настановою можна за посиланням http://www.dec.gov.ua/mtd/reestr.html.

За формою, структурою та методичними підходами щодо використання вимог доказової медицини УКПМД відповідає вимогам «Методики розробки та впровадження медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини», затвердженої наказом МОЗ України № 751 від 28 вересня 2012 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.11.2012 за № 2001/22313.

УКПМД розроблений мультидисциплінарною робочою групою, до якої увійшли представники різних медичних спеціальностей: лікарі загальної практики-сімейні лікарі, кардіологи, інтервенційні кардіологи, кардіохірурги.

Відповідно до ліцензійних вимог та стандартів акредитації у ЗОЗ має бути наявний Локальний протокол медичної допомоги (ЛПМД), що визначає взаємодію структурних підрозділів ЗОЗ, медичного персоналу тощо (локальний рівень).